LAJMET E FUNDIT

Bashkë me Arbanën, Veseli takon një grup sipërmarrësish

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, i shoqëruar nga e sapo aderuara në politikë, Arbana Xharra, kanë takuar një grup të sipërmarrësve.

Veseli ka thënë se këta janë disa nga njerëzit tanë që do të krijojnë më shumë vende pune dhe unë do të jem pranë tyre dhe mijëra ndërmarrësve të tjerë tani që po e nisim një kapitull të ri në zhvillimin e vendit tonë.

“Arbana dhe unë u takuam sot me një grup sipërmarrësish të jashtëzakonshëm kosovarë, gra dhe burra që po investojnë dhe krijojnë vende pune në ndërmarrjet dhe komunitetet – duke u mundësuar fëmijëve të tyre dhe gjithë Kosovës një #FillimiRi.

Adelina pati disa kursime të vogla familjare të cilat i përdori për investime dhe tani zotëron një furrë të famshme që punëson 30 persona. Armendi ka punuar në fushën e teknologjisë informative, ka vendosur të hyjë në sektorin e bujqësisë dhe tani prodhon frutat dhe perimet tona vendore, ushqimin e Kosovës për qytetarët e Kosovës! Mustafa nga Ferizaj prodhon ashensorë, ndërkaq Fetia është dëshmuar si një menaxhere e shkëlqyeshme në industrinë e shpërndarjes së ushqimit. Labi ka investuar buxhetin e familjes për të promovuar turizmin në Brezovicë dhe tani ka siguruar fonde norvegjeze për një hidrocentral të vogël.

Mbani mend këto fytyra. Këta janë disa nga njerëzit tanë që do të krijojnë më shumë vende pune dhe unë do të jem pranë tyre dhe mijëra ndërmarrësve të tjerë tani që po e nisim një kapitull të ri në zhvillimin e vendit tonë”, ka shkruar Veseli.

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 81
  Prishtinë, 1 qershor – Në ambientet e Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGjK), kryesuesi Nehat Idrizi i shoqëruar nga disa anëtarë të Këshillit, priti sot një delegacion të nivelit të lartë të Këshillit të Lartë të Drejtësisë së Shqipërisë (KLD), kryesuar nga presidenti i Rrjetit Ballkanik dhe Euro-Mesdhetar i Këshillave Gjyqësorë…
  Tags: të, në, dhe
 • 80
  Të dielën, më 11 qershor, në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në të cilat marrin pjesë 26 subjekte politike të të gjitha komuniteteve. Në një intervistë për Zërin e Amerikës kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se synim i partisë së tij është zhvillimi ekonomik, barazia…
  Tags: të, në, dhe
 • 74
  Në Jahorinë të Bosnjës dhe Hercegovinës, nën organizimin e SEESAC po mbahet takimi i 7-të i Komisioneve për kontrollin e armëve të vogla dhe të lehta. Delegacioni i Ministrisë së Punëve të Brendshme i Kosovës potencoi se më qëllim të krijimit të një ambienti të sigurt për të gjithë qytetarët…
  Tags: të, në, dhe
 • 71
  Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook premton se marrëveshjet që ka nënshkruar me Sindikatat dhe pensionistët nuk do të mbesin në sirtarë por të gjitha ato do të jetësohen. Postimi i Haradinajt në Facebook: Në këtë fushatë zgjedhore bashkë me z. Veseli, për…
  Tags: të, dhe, në, që
 • 69
  Prishtinë, 19 maj – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, Memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht Zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për qëllim monitorimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit nga një mision vëzhgues shumë…
  Tags: të, në, dhe
Comments