Mesazh

Besimi i jashtëzakonshëm i yllit të Brazilit në Botërorin Rusi 2018

Tifozët e Brazilit në Kupën e Botës fituan një fitore të madhe të premten pasi Brazili fitoi ndaj Kosta Rika 2-0, në Shën Petersburg. Neymar da Silva Santos Júnior, ndihmoi në çuarjen e skuadrës së tij në fitore, duke shënuar një gol në fund të ndeshjes.

Për Neymar, fitorja e vendit të tij ishte një përgjigje e lutjes. Ai është një i krishterë i hapur dhe shpesh përdor platformën e tij të medias sociale për të predikuar ungjillin.

Në vitin 2014, ai postoi në Instagram për besimin e tij duke thënë: “Jeta ka kuptim vetëm kur ideja jonë më e lartë është t’i shërbejmë Krishtit”.

Neymar është i njohur gjithashtu që nganjëherë të veshë një t-shirt me fjalët “100% Jezus” para miliona tifozëve.

Ai është një nga futbollistët më të paguar në të gjithë botën, Modern Ghana raportoi se paguan të dhjetat dhe bën shumë punë bamirësie.

“Krishtërimi përfaqëson gjithçka për mua, kjo është e gjitha për mua, Perëndia më ka ndihmuar gjithnjë, Ai është ai që më dha gjithçka që kam, falënderoj Atë çdo ditë. Nuk kam shumë kohë për momentin që të shkoj në kishë dhe të adhuroj, por sapo të më jepet mundësia shkoj në kishën ku un marrë pjesë që kur isha fëmijë. Edhe unë vazhdoj të jap një të dhjetën e të gjithçkaje që fitoj,” tha ai.

Neymar dhe skuadra e tij do të vazhdojnë të luftojnë për t’u kurorëzuar ekipi më i mirë i futbollit në botë. Ndërkohë, ai ka postuar vazhdimisht në mediat sociale duke i kërkuar Perëndisë që të mbrojë dhe bekojë ekipin e tij.

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 79
  Para se të flasim për secilin veç e veç, duhet theksuar fakti se janë të rralla edhe në botën me qytetërim të lartë, kur anëtarët e një familjeje hyn së bashku me historinë e lëvizjes kombëtare të një populli, siç është rasti me familjen e Qeriazëve. Prof. Dr. NEBI DERVISHI…
  Tags: të, në, për
 • 78
  Për 48 orë imazhi i një shteti të izoluar u përmbys. Dua Lipa e Action Bronson gërshetuan duart për ta lartësuar shqiponjën në një skenë gjigante. Kënduan në shtëpi për t’ia vënë themelet e festivalit të titulluar sipas një lagjeje në kryeqytet. Nëpërmjet tyre bota e pa një tjetër Prishtinë…
  Tags: të, në, një, që, për
 • 78
  Shtete anëtare të Bashkimit Evropian kërkojnë që të përfshihen në fazën përfundimtare të dialogut mes Kosovës e Serbisë i cili do të çonte në një marrëveshje ligjërisht obliguese për një normalizim zë plotë të marrëdhënieve, ka mësuar Radio Evropa e Lirë, edicioni në gjuhën serbe. Siç kanë thënë burimet evropiane,…
  Tags: të, në, për, që
 • 77
  Fiton çmimin shkencor për “Shqipëria e rigjetur”, profesoresha italiane shprehet se është befasuar që në 1300-n Shqipëria ishte një shtet i madh në Adriatik. Studiuesja e njohur italiane, Lucia Nadin, ka qenë e entuziazmuar ditën e djeshme, pasi u shpall fituesja e çmimit shkencor për Gjergj Kastriotin – Skënderbeun dhe…
  Tags: të, në, që, për
 • 77
  Me dy trofe tashmë, “Gardhi” i Kosovës vazhdon rrugëtimin nëpër festivale. Pas suksesit në një prej festivaleve më prestigjioze të filmit të shkurtër në veri të ShBA-së, ”Palm Springs International Short Film Festival”, ku në qershor mori çmimin si filmi më i mirë i shkurtër duke fituar të drejtën për…
  Tags: në, të, më, është, që, për, një
Comments