Kulturë

Ermal Meta e Fabrizio Moro fitojnë Sanremon

Ermal Meta ka shënuar një sukses të jashtëzakonshëm me muzikën e tij në Itali.

Ai sot ka fituar festivalin e mirënjohur Sanremo me këngën e tij në bashkëpunim me këngëtarin italain Fabrizio Moro “Non mi avete fatto niente”, transmeton Koha.net.

Ermal Meta bëhet këngëtari i parë që ka fituar Sanremon. Ndërsa kjo këngë do ta përfaqësojë Italinë në Eurovizion.

Ky ishte momenti kur Ermal Meta e Fabrizio Moro u shpallën fitues.

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 86
  Mbase ju jeni si unë dhe gruaja ime Barbara. Shumë kohë para se të martoheshim menduam se çfarë do të ishte martesa. Ne sollëm me vete pritjet tona, të cilat shkaktuan zhgënjim në martesën tonë. Ndonjëherë çiftet martohen pa ditur çfarë të presin dhe sigurisht habiten kur zbulojnë se nuk e…
  Tags: të, në, një
 • 61
  Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se pas një takimi që ka pasur me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj është optimist se Kuvendi më në fund do të kalojë çështjen e demarkacionit me Malin e Zi. Deda ka thënë se ka marrë informata nga Limaj lidhur me një iniciativë që të…
  Tags: të, që, në, ka
 • 61
  Fjalët e fundit të Steve Jobs janë një “këmbanë” për të gjithë Zoti na ka bërë në një mënyrë, ne mund të ndiejmë dashurinë në zemrën e secilit prej nesh, dhe jo iluzionet e ngritura prej famës apo parasë, si ata që bëra në jetën time. Ata iluzione unë nuk…
  Tags: të, në, që
 • 59
  Krishtlindja është si një festë e shenjtë fetare dhe një fenomen global kulturor dhe komercial. Për dy mijëvjeçarë, njerëzit në mbarë botën e kanë vëzhguar atë me tradita dhe praktika të cilat janë të natyrës fetare dhe sekulare. Të krishterët festojnë Ditën e Krishtlindjeve si përvjetorin e lindjes së Jezusit…
  Tags: të, në, një
 • 54
  Festimet e sotme në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë, në mënyrë të pashmangshme na sjellin në mend përpjekjet e mëdha që çuan deri te kjo ngjarje. Në këto përpjekje, Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tjerë perëndimorë luajtën një rol vendimtar. Më 24 mars 1999, aleanca ushtarake…
  Tags: të, në
Comments