LAJMET E FUNDIT

Me pasoja të shumta do të përballej Kosova në rast të shfuqizimit të Gjykatës Speciale.

Me to janë njoftuar edhe krerët shtetërorë në takimet e shumta ditëve të fundit me diplomatë ndërkombëtarë, shkruan Koha Ditore.

Sipas burimeve të gazetës, nëse miratohet shfuqizimi i Speciales, do të ketë degradim marrëdhëniesh bilaterale me shtetet e mëdha të Perëndimit.

Do të ketë injorim të lidershipit të Kosovës dhe nuk do t’i pranojnë në takime. Mund të ketë edhe suspendim të programeve të caktuara të asistencës. Ndërkaq liberalizimi i vizave, edhe kështu i zvarritur, do të hiqet krejt prej agjendës..

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 100
  Ambasada e Amerikës në Prishtinë ka reaguar ndaj deklaratave të liderëve kosovarë, të cilët kanë thënë se iniciative e tyre për Gjykatën Speciale do të dëmtojë marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në. Javë më parë krerët kosovarë kishin filluar një iniciativë për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale, iniciativë kjo që…
  Tags: të
 • 100
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar nëpërmjet një komunikate për media në lidhje me grevën në arsim. Sipas KMDLNJ-së, për këtë grevë SBASHK-u e gjen arsyetimin për shkak të mosplotësimit të 6 pikave të marrëveshjes së nënshkruar në muajin prill të vitit 2017 mes…
  Tags: të
 • 85
  Ai është votuar nga 27 asambleistë, kurse, kundër kandidati i tij nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Shefki Gashi është votuar nga 19 asambleistë. Pas zgjedhjes së tij Kuleta i ka falënderuar të gjithë anëtarët e kuvendit komunal që e votuan për të qenë Kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës. ”…
  Tags: të
 • 81
  Dy katet e para të Muzeut të Kosovës janë shndërruar në vendpunishte. Punonjësit e këtij institucioni e edhe të tjerë të angazhuar janë në përfundim të rregullimit të hapësirës së ekspozitës për të cilën shteti ka pritur tash e 18 vjet, shkruan sot “Koha Ditore”. Ajo që konsiderohet si ekspozitë…
  Tags: të
 • 77
  Piktura, kitara e CD të stolisura shpërfaqnin multidimensionalitetin e artistes Albulena Jashari. Ajo sonte solli ekspozitën e dytë personale duke e dëshmuar stilin e veçantë edhe në pikturë derisa shpalosi punimet në ambientin e Hanit të 2 Robertëve në Prishtinë, shkruan KultPlus. Albulena është artiste e grafikës, e muzikës dhe…
  Tags: të
Comments