Reportazhe

Sa janë duke bërë instutcionet për ta ndaluar dhunën ndaj fëmijëve – REPORTAZH

Koalicioni i OJQ – ve për Mbrojtjen e Fëmijevë në Kosovë, së bashku me projektin “Ta ndalojme dhunën ndaj femijeve”, kanë organizuar tryeze lidhur me rishikimin e legjislacionit që adreson dhunën ndaj fëmijëve.

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 36
  Vjollca Bajraj asnjëherë nuk kishte menduar të bëhej aktore, mirëpo ajo tashmë është në mes të xhirimeve në filmin artistik të regjisores së famshme Paula Markovitch. Regjisorja Markovitch, e cila është e shpërblyer me shumë çmime prestigjioze duke përfshirë edhe atë të Ariut të Agjentë në Berlinale, në filmin ku…
  Tags: në, për, që, së, duke
 • 34
  Të dielën, më 11 qershor, në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në të cilat marrin pjesë 26 subjekte politike të të gjitha komuniteteve. Në një intervistë për Zërin e Amerikës kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se synim i partisë së tij është zhvillimi ekonomik, barazia…
  Tags: në, për
 • 32
  Në Kosovë ende shkelen të drejtat e fëmijëve, në mënyrë të veçantë kategorive me nevoja të veçanta, viktimave të abuzimit me substanca narkotike dhe atyre që në mungesë të kujdesit prindëror u mungon kujdesi institucional. Vlerësimi për trajtimin jo të mirë të fëmijëve është dhënë nga ekspertët në Ditën e…
  Tags: në, për, fëmijëve
 • 31
  Fjalët e fundit të Steve Jobs janë një “këmbanë” për të gjithë Zoti na ka bërë në një mënyrë, ne mund të ndiejmë dashurinë në zemrën e secilit prej nesh, dhe jo iluzionet e ngritura prej famës apo parasë, si ata që bëra në jetën time. Ata iluzione unë nuk…
  Tags: në, që
 • 30
  Demarkacioni është çështje kyçe për liberalizimin e vizave, ndërkohë që duhet vazhduar edhe luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Kështu tha sekretarja e Përgjithshme e Shërbimit Evropian për Veprim të Jashtëm Helga Schmid, pas takimit që kishte sot me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj. “Ne e dimë po ashtu…
  Tags: për, në, që
Comments