Reportazhe

Si të procedojmë me formimin e ushtrisë? – REPORTAZH

Tema që do ta trajtojmë sot degjues të radio 7 Kosova, do të jetë ajo mbi transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës.

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) ka organizuar tryezen e diskutimit me temën “Si të procedojmë me formimin e ushtrisë?”, në te cilen u tha se Kosova është vonuar që tri vjet me formimin e ushtrisë.

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 79
  Gjerasim Qiriazi lindi në Manastir më 18 tetor 1858, vdes më 2 janar të vitit 1894. Ishte pastor protestant, shkrimtar, rilindas, edhe themeluesi i parë i shoqërisë Vëllazërisë Ungjillore të Shqipërisë më 14 nentor 1892.
  Tags: të, në, kosova, radio
 • 77
  Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga ka vendosur që së shpejti të ngre një Komision të ri për Demarkacionin me Malin e Zi ku do të përfshihet edhe tre ekspertë të huaj. E kundër formimit të këtij komisioni ka dalë eksperti i gjeografisë dhe profesori universitar, Shpejtim Bulliqi. Shpejtim Bulliqi Bulliqi…
  Tags: të, ka, se, në, që
 • 73
  Në Kosovë fatkeqësisht ekziston një numër i konsiderueshëm i fëmijëve që lindin me sëmundje të zemrës dhe shërimi i të cilëve në vendin tonë është po thuajse i pamundur.   Megjithatë, kohët e fundit janë rritur shpresat e këtyre fëmijve për mjekim jashtë vendit. Një gjë të tillë po e…
  Tags: në, të, që, për, ka
 • 71
  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u ka bërë thirrje të gjithë refugjatëve që të kthehen, derisa ka theksuar se nuk do të lejohet asnjë kolonizim i ri i Kosovës nga ana e Serbisë. Thaçi në një intervistë për Die Presse të Austrisë, përveç për marrëdhëniet e mira austriako-kosovare, ka folur…
  Tags: të, për, në
 • 70
  Hashim Thaçi mbajti një fjalim të gjatë në inaugurimin e vet president i vendit, transmeton Koha.net. Ai në fjalim përmendi të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen e vendit. Natyrisht, gjatë gjithë fjalimit,ai foli në veten e parë duke veçuar bëmat e veta për Kosovën. Ky është fjalimi i Hashim…
  Tags: të, që, është, për, në
Comments