LAJMET E FUNDIT

“Të duam Adriana”, artistë e qytetarë solidarizohen me Matoshin

“Ecim me Adrianën” është marshi i cili u mbajt këtë të martë nga sheshi “Zahir Pajaziti” e deri tek Tetatri Kombëtar.

Ky marsh, ku morën pjesë artistë e qytetarë, ishte për nder të aktores së mirënjohur shqiptare, Adriana Matoshi, e cila njoftoi një ditë më parë se pas nëntë vitesh i është rikthyer tumori në tru.

Nëpërmjet kësaj ecje u përçua mesazhi solidarizues i sfidës së Adrianës.

Në bluzat artistëve e qytetarëve ishte vënë mbishkrimi “të duam Adriana”.

E të hënën Adriana publikoi njoftimin për rikthimin e sëmundjes së saj. Ajo kërkoi që të gjithë ta duan veten, por edhe jetën.

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 84
  Sa energji elektrike prodhon aktualisht Kosova?Sasia e prodhuar aktualisht nga termocentralet e vendit që bashkarisht është diku afro 800 megavatë-orë, dhe sasia nga kapacitetet ekzistuese te energjisë së rinovueshme (afro 200 MWh), deri sa të mbajë kohë e mirë dhe pa të ftohtë të theksuar, është më se e bollshme për të përmbushur nevojat e…
  Tags: të, në, nga, që, lajmet, fundit
 • 82
  SHBA kërkojnë shtator “normal” në KosovëShtetet e Bashkuara të Amerikës nuk dëshirojnë në datën 1 shtator një përshkallëzim të situatës në Kosovë. Mesazhi është përcjell nga i dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor pas takimit me krerët e institucioneve. Tani ne jemi këtu për tu siguruar që të gjitha urimet dhe i gjitha…
  Tags: të, në, pas, lajmet, fundit
 • 82
  Kryeministri Albin Kurti takon pastorin Artur Krasniqi, flasin për Projektligjin e lirive fetareKryeministri Albin Kurti priti në takim pastorin e Kishës Protestante Ungjillore “Bashkësia e Popullit të Zotit”, Artur Krasniqi, me të cilin diskutuan për Projektligjin e lirive fetare, i cili u vlerësua pozitivisht nga përfaqësuesit e Kishës Ungjillore, teksa shprehën keqardhje që ky projektligj nuk po votohet në Kuvendin e Kosovës.…
  Tags: të, në, që, për, nga, lajmet, fundit
 • 79
  Osmani dekoron shtatë personalitete me medaljen për humanizëm “Nënë Tereza”Në një ceremoni solemne me rastin e 25-vjetorit të vdekjes së Nënës Terezë, presidentja Vjosa Osamni ka dekoruar shtatë personalitete të shquara me medaljen për humanizëm “Nënë Tereza”. Osmani tha se këto dekoratat po shpërndahen edhe me rastin e gjashtë vjetorit të shenjtërimit të Nënës Terezë nga Papa Françesku dhe…
  Tags: të, në, për, që, së, lajmet, fundit
 • 79
  Kosovë/Institut për krimet e kryera gjatë luftësKosova do të ketë një institut për krimet e kryera gjatë luftës. Vendimi u morr në këshillin e ministrave. Kryeministri Albin Kurti theksoi se vetëm me respektimin e së kaluarës mund të ketë një të ardhme të ndritur. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, tha se projektligji në fjalë përcakton kompetencat…
  Tags: të, në, për, se, një, lajmet, fundit
Comments