Informacione

Burgoset një misionar në Mozambik, thirrja për Kishën!

Prej më shumë se dy muaj një nga misionarët amerikane në Mozambique piloti Ryan Koher është burgosur në një burg të sigurisë së lartë. Ai u arrestua me akuzën e mbështetjes së terrorizmit. Prangosja e tij erdhi teksa së bashku me dy afrikano jugor ishte duke transportuar ndihma për një jetimore. Ambasada amerikane kërkoi lirimin e Ryanm ndërsa bashkëshortja dhe dy fëmijet u kthyen në SHBA në pritje të lirimit të bashkëshortit “Kjo është diçka që nuk prisnim të ndodhte. Perëndia e di kur Ryan (Rajan) do të jetë sërish i lirë dhe kur ne do të bashkohemi. Ka ngushëllim në këtë”– tregon Anabel. Thirrja ndaj kishës shkon për lutje për lirimin e tij dhe bashkimin me familjen.

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 79
  Si të largojmë frikën e fëmijëve nga dentisti?Një nga fazat më të vështira të jetës së fëmijës është përballja me doktorin, dentistin apo ambientin klinik. Disa fëmijë e kalojnë lehtë këtë fazë, të tjerë e kalojnë me shumë vështirësi. Mjekja stomatologe Frida Rrasa e specializuar për ortodontesi dhe petodonti në moshat fëmijnore gjatë një interviste për TV7 Albania,…
  Tags: të, që, është, një, në, informacione
 • 79
  Shenjat që ju paralajmërojnë për kancerin në mushkëri!Kanceri i mushkërive renditet i dyti për nga shpeshtësia dhe i pari ndër sëmundjet kanceroze që shkaktojnë vdekshmëri. Alketa Pere,  mjeke onkologe pranë Qëndrës Onkologjike në QSUT në Tiranë shpjegon për TV7 Albania se si formohet kjo sëmundje, shkaqet dhe shenjat tek pacientët. Sipas mjekes Pere, kjo sëmundje përmbledh një grup sëmundjesh…
  Tags: të, në, që, dhe, është, më, nga, informacione
 • 77
  Këshilla për ata që vuajnë nga sëmundjet e kockave!Osteoartriti cilësohet si sëmundja reumatizmale më e shpeshtë që prek artikulacionet dhe shkakton vështirësi në lëvizje. Diagnostikimi në kohë dhe trajtimi i duhur janë  të rëndësishme për të parandaluar ndërlikimet që mund të çojnë drejt invaliditetit. Në një intervistë për TV7 Albania, Jorida Kuçaj, mjeke reumatologe jep shpjegime rreth kësaj patologjie,…
  Tags: të, që, në, dhe, është, informacione
 • 77
  Infeksionet e syrit, shenjat dhe trajtimi sipas mjekes BurdaKonjuktiviteti është një infeksion që prek indet rreth syrit ose kapakët e tij. Këto gjendje inflamatore janë mjaft të shpeshta dhe ngjitëse, ndaj duhet të trajtohen me shumë kujdes. Për të folur për konjuktivitet ose infeksionet e syrit, mjekja Nora Burda gjatë një intervistë për TV7 Albania, informon rreth llojeve të…
  Tags: të, në, që, informacione
 • 77
  Ushqimet ketogjenike-çfarë duhet dhe nuk duhet të hamëDieta ketogjenike është një regjim ushqimor me pak karbohidrate, me shumë yndyra të mira dhe me proteina të moderuara. Është një dietë efikase jo vetëm në rënien nga pesha por ndihmon dukshëm në sëmundjen e Epilepsisë, Alzheimerit, Parkinsonit, Migrenës, sëmundjet kardio-vaskulare, dislipidemitë dhe diabet. Në një intervistë për TV7 Albania, nutricionistja…
  Tags: të, në, dhe, që, një, informacione
Comments