LAJMET E FUNDIT

Mbi 10 mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë janë aktualisht mbi 10 mijë raste aktive me koronavirus. Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), janë 10.486 raste aktive.

Që nga fillimi i pandemisë janë infektuar me koronavirus 104.042 persona, ndërsa 2.129 kanë përfunduar me fatalitet.

Facebook Comments

Share This:

Related Posts

 • 89
  Kriza në Jerusalem: Bota lutet për qetësi pas eskalimit të dhunësShtete në gjithë botën kanë bërë lutje për qetësi pasi sulmet mes Izraelit dhe palestinezëve janë përshkallëzuar ditëve të fundit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bashkimi Evropian dhe Mbretëria e Bashkuar kanë kërkuar nga Izraeli dhe palestinezë të ulin tensionet sa më shpejt që të jetë e mundur. Dhuna ka…
  Tags: të, në, lajmet, fundit
 • 86
  Në Kosovë virusi vë në pah humanizminArta Jashari derisa ndihmonte babanë e saj të moshuar që të mposhtte koronavirusin e mësoi se sa fuqia e dikujt mund të jetë shpresë për të tjerët dhe mund t’i ndryshojë gjërat për të mirë. Sopranoja 32-vjeçare vendosi që ta trajtonte vetë të atin e saj, Baki Jashari – drejtor…
  Tags: të, në, që, lajmet, fundit
 • 86
  Kush është Petrit Ajeti, shefi i ri i AKI-së?Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.“Ky emërim është bërë në përputhje me kompetencat kushtetuese të Presidentes dhe Kryeministrit të Kosovës”, thuhet në njoftimin e Presidencës. Biografia e drejtorit të ri…
  Tags: në, të, lajmet, fundit
 • 84
  Sot, Dita Kombëtare për personat e zhdukur në KosovëRepublika e Kosovës,sot shënon Ditën kombëtare për persona të zhdukur. Institucionet e Kosovës si dhe organizatat joqeveritare vendore e ndërkombëtare thonë se gjatë luftës së Kosovës janë vrarë dhe zhdukur më shumë se 13.500 persona. Por edhe sot, më shumë se 22 vjet nga përfundimi i luftës së Kosovës, 1.647…
  Tags: persona, kosovës, të, nga, janë, kosovë, në, lajmet, fundit
 • 83
  Të akuzuarit për gazin në kuvend, deklarohen të pafajshëm.Përfundoi sot seanca e parë shqyrtuese në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ndaj ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, deputetit Pal Lekaj dhe ish-deputeteve, Besa Baftiu e Donika Kadaj-Bujupi. Haxhiu, Lekaj, Baftiu dhe Kadaj Bujupi u deklaruan si të pafajshëm, ndërsa seanca e radhës u caktua për në datën 18 maj. Ata…
  Tags: të, në, kosovës, ndërsa, lajmet, fundit
Comments